Panel logowania

Idea Konkursu

Komputer w Pigułce - początkowo międzyszkolny, potem powiatowy, teraz międzypowiatowy konkurs informatyczny przeznaczony dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Turniej jest organizowany przez Zespół Szkół  im. Zjednoczonej Europy w Oławie. Jego pomysłodawcą jest nauczyciel przedmiotów informatycznych Sylwia Ptak oraz uczniowie technikum informatycznego.

Pragniemy, aby najzdolniejsi oławscy uczniowie zmierzyli się w tej gałęzi informatyki. Chcemy udowodnić naszej młodzieży, że nie tylko system jest łatwy do nauczenia ale także urządzenia, które tworzą jednostkę centralną komputera.
Tegoroczna edycja odbędzie się w formule zdalnej i będzie składała się z dwóch etapów:
1. etap on-line, uczniowie poprzez stronę www.
2. etap - finałowy  - na żywo "Konfrontacja najlepszych uczniów" na platformie ZS.

Uczniowie rozwiązują zadania i odpowiadają na pytania dotyczące sprzętu komputerowego.

Harmonogram Konkursu

- Rejestracja 17 marca 2021 r.

- Pierwszy etap wewnątrzszkolny rozpocznie się on-line 17 marca 2021 r. o godz. 9:00 (czas trwania około 35 minut). Podczas tego etapu uczniowie rozwiązują test na stronie http://www.zsp2olawa.edu.pl/komputer_w_pigulce/ (30 pytań)

Ogłoszenie wyników pierwszego etapu konkursu, poinformowanie laureatów, przekazanie uczniom dostępów do platformy 18-19 marca 2021 r.

- Drugi etap - Finał Konkursu odbędzie się dnia 26 marca 2021 r. o godz. 9:00.

- Ogłoszenie wyników konkursu 26 marca 2021 r.

XI edycja konkursu

26 marca 2021 r. odbył się Finał konkursu "Komputer w pigułce". Wcześniejsze eliminacje wyłoniły z 80 chętnych dziewięciu uczestników, którzy przeszli do etapu finałowego. Było to 5 uczniów z Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie oraz 4 uczniów z Liceum Ogólnokształcące nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie.

Podczas pierwszego etapu rozgrywek należało rozwiązać test związany z budową komputera i urządzeń peryferyjnych.

Uczestnicy w etapie finałowym musieli wykazać się spostrzegawczością, refleksem i wiedzą, gdyż mieli do pokonania 15 poziomów gry typu "Pac-Man".

Gratulacje należą się wszystkim, a w szczególności:

Damian Choptiany - I miejsce

Kacper Grabowiec - II miejsce

Krzysztof Hager - III miejsce

Panowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Oławie - Powiat Oławski.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i wspólną zabawę.

Organizatorzy Sylwia Ptak i Ewa Szuba

Dodał: SylwiaPtak dnia 2021-05-05 09:18:38