Panel logowania

Idea Konkursu

Komputer w Pigułce - początkowo międzyszkolny, potem powiatowy, teraz międzypowiatowy konkurs informatyczny przeznaczony dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Turniej jest organizowany przez Zespół Szkół  im. Zjednoczonej Europy w Oławie. Jego pomysłodawcą jest nauczyciel przedmiotów informatycznych Sylwia Ptak oraz uczniowie technikum informatycznego.

Pragniemy, aby najzdolniejsi oławscy uczniowie zmierzyli się w tej gałęzi informatyki. Chcemy udowodnić naszej młodzieży, że nie tylko system jest łatwy do nauczenia ale także urządzenia, które tworzą jednostkę centralną komputera.
Konkurs składa się z trzech etapów:
1. etap on-line, uczniowie rozwiązują test poprzez stronę www w szkole macierzystej.
2. etap - uczniowie rozwiązują zadania w formie testu w siedzibie organizatora.
3. etap - finałowy  - na żywo "Konfrontacja najlepszych uczniów"  w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie.

Uczniowie rozwiązują zadania i odpowiadają na pytania dotyczące sprzętu komputerowego.

Harmonogram Konkursu

- Rejestracja do 3 marca 2022 r.

- Pierwszy etap wewnątrzszkolny rozpocznie się on-line 3 marca 2022 r. o godz. 9:00 (czas trwania około 35 minut). Podczas tego etapu uczniowie rozwiązują test na stronie http://www.zsp2olawa.edu.pl/komputer_w_pigulce/ (30 pytań)

Ogłoszenie wyników pierwszego etapu konkursu - 4 marca 2022 r.

- Drugi etap i finał Konkursu odbędzie się dnia 10 marca 2022 r. o godz. 9:00.

- Ogłoszenie wyników konkursu 10 marca 2022 r.

Komputer w Pigułce po raz XII

10.03.2022 już po raz 12 odbył się finał międzypowiatowego konkursu informatycznego "Komputer w Pigułce", organizowanego przez Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie. W tegorocznych eliminacjach wzięło udział 127 uczniów.

Komputer w Pigułce

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 9 uczniów z najwyższymi wynikami zdobytymi w teście eliminacyjnym.

Wyniki:

I miejsce – Michał Straszyński z Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie

II miejsce – Krzysztof Hager z Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie

III miejsce – Jan Szwed z Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie

Wyróżnienie – Mateusz Owczarek z Zespołu Szkół w Jelczu-Laskowicach

Komputer w Pigułce

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Oławie a poczęstunek Rada Rodziców Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie.

Komputer w Pigułce

Konkurs zorganizowały nauczycielki przedmiotów informatycznych: Sylwia Ptak i Agnieszka Jurczak z pomocą Pana Miłosza Solarskiego.

Serdecznie dziękujemy uczniom za rywalizację i wspólną zabawę!

Dodał: SylwiaPtak dnia 2022-03-13 07:46:36

Wyniki eliminacji 2022

Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie

1. Marcin Filek
2. Jan Szwed
3. Michał Straszyński

Zespół Szkół w Jelczu-Laskowicach
1. Michał Juraszek
2. Piotr Czupyk
3. Piotr Cybulski

NAJWYŻSZE WYNIKI W POZOSTAŁEJ GRUPIE
1. Kamil Jarosławski
2. Krzysztof Hager
3. Gracjan Rzeźnik

Gratulujemy i zapraszamy wyżej wymienionych uczniów do dalszej rywalizacji w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie 10.03.2022.

Dodał: SylwiaPtak dnia 2022-03-04 18:36:29