Panel logowania

Idea Konkursu

Komputer w Pigułce - początkowo międzyszkolny, potem powiatowy, teraz międzypowiatowy konkurs informatyczny przeznaczony dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Turniej jest organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Zjednoczonej Europy w Oławie. Jego pomysłodawcą jest nauczyciel przedmiotów informatycznych Sylwia Ptak oraz uczniowie technikum informatycznego.

Pragniemy, aby najzdolniejsi oławscy uczniowie zmierzyli się w tej gałęzi informatyki. Chcemy udowodnić naszej młodzieży, że nie tylko system jest łatwy do nauczenia ale także urządzenia, które tworzą jednostkę centralną komputera.
Konkurs przebiega w formie trzech następujących etapów:
1. etap on-line, uczniowie rozwiązują go w swoich szkołach poprzez stronę www.
2. etap on-line, najlepsi uczniowie z poszczególnych szkół rozwiązują w ZSP2.
3. etap - finałowy (praktyczny)  - na żywo "Konfrontacja najlepszych uczniów" w ZSP2.

Uczniowie rozwiązują zadania i odpowiadają na pytania dotyczące sprzętu komputerowego.

Harmonogram Konkursu

- Deklaracja uczestnictwa poszczególnych szkół do 28 lutego 2017 r.
- Rejestracja od 28 lutego do 2 marca 2017 r.
- Pierwszy etap wewnątrzszkolny – przeprowadzony zostanie w szkołach
2 marca 2017 r. między 8:50 a 14:00 (czas trwania około 35 minut)
- Ogłoszenie wyników pierwszego etapu konkursu, poinformowanie laureatów
3 marca 2017 r.
- Drugi i trzeci etap - Finał Konkursu –w ZSP nr 2 w Oławie dnia 9 marca 2017 r. początek o godzinie 9:00
- Ogłoszenie wyników konkursu 9 marca 2017 r.

Komputer w Pigułce 2017

Za nami już siódma edycja międzypowiatowego konkursu informatycznego Komputer w Pigułce. Tegoroczna edycja zgromadziła 120 uczestników biorących udział w eliminacjach szkolnych. Najlepsi uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie, Zespołu Szkół w Jelczu-Laskowicach oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie spotkali się 9 marca 2017 r. w ZSP 2 siedzibie organizatora konkursu.

Podczas przywitania Pani dyrektor Jadwiga Braniewska wspomniała jak trudny to konkurs, tym bardziej cieszy fakt iż corocznie cieszy się popularnością. Z radością otworzyła etap finałowy konkursu.

W pierwszej części należało rozwiązać test związany z budową komputera, urządzeń peryferyjnych oraz elementów niezbędnych do podłączenia do sieci. Ważna okazała się także wiedza dotycząca nowości na światowym rynku. Ten etap konkursu wyłonił 3 finalistów.

W ścisłym finale uczniowie mieli dobrać brakujące podzespoły komputera osobistego a następnie je zamontować. Kolejnym elementem było podłączenie komputera do sieci Internet, konfiguracja ustawień oraz naprawa istniejących błędów jednostki. Rywalizacja w tym etapie była bardzo wyrównana.

Po zakończeniu zmagań finałowych jury, składające się z nauczycieli-opiekunów oraz organizatorów, udało się na naradę, podczas której zliczyli punkty za zadanie i rozstrzygnęli miejsca na podium.

Ostatecznie w siódmej edycji konkursu Komputer w Pigułce:

1 miejsce zajął Damian Janiewicz z ZS w Jelczu-Laskowicach, pod opieką Janusza Puszczewicza

2 miejsce zajął Wiktor Głogulski z ZSP Nr 2 w Oławie, pod opieką Sylwii Ptak i Roberta Piotrowskiego

3 miejsce zajął Piotr Branicki z CKZiU w Strzelinie, pod opieką Damiana Tilla.

Wyróżnienia otrzymali:

Daniel Domański z ZS w Jelczu-Laskowicach

Krystian Jarosławski z ZSP Nr 2 w Oławie

Filip Kulas z ZSP Nr 2 w Oławie

Nagrodzeni uczniowie jak co roku otrzymali cenne nagrody, tym razem nie zabrakło upominków także dla pozostałych uczestników .

Organizatorzy konkursu wraz z Dyrekcją ZSP Nr 2 oraz uczestnikami pragną gorąco podziękować sponsorowi tegorocznego finału, którym jest Starostwo Powiatowe w Oławie.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów informatycznych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie – Sylwia Ptak i Robert Piotrowski.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiego i wyrównanego poziomu zmagań. Do zobaczenia w ósmej edycji.

Dodał: SylwiaPtak dnia 2017-03-13 06:24:13

Wyniki eliminacji 2017