Panel logowania

Idea Konkursu

Komputer w Pigułce - początkowo międzyszkolny, potem powiatowy, teraz międzypowiatowy konkurs informatyczny przeznaczony dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Turniej jest organizowany przez Zespół Szkół  im. Zjednoczonej Europy w Oławie. Jego pomysłodawcą jest nauczyciel przedmiotów informatycznych Sylwia Ptak oraz uczniowie technikum informatycznego.

Pragniemy, aby najzdolniejsi oławscy uczniowie zmierzyli się w tej gałęzi informatyki. Chcemy udowodnić naszej młodzieży, że nie tylko system jest łatwy do nauczenia ale także urządzenia, które tworzą jednostkę centralną komputera.
Konkurs przebiega w formie trzech następujących etapów:
1. etap on-line, uczniowie rozwiązują go w swoich szkołach poprzez stronę www.
2. etap on-line, najlepsi uczniowie z poszczególnych szkół rozwiązują w ZS.
3. etap - finałowy (praktyczny)  - na żywo "Konfrontacja najlepszych uczniów" w ZS.

Uczniowie rozwiązują zadania i odpowiadają na pytania dotyczące sprzętu komputerowego.

Harmonogram Konkursu

- Deklaracja uczestnictwa poszczególnych szkół do  6 lutego 2020 r.
- Rejestracja 6 lutego 2020 r.
- Pierwszy etap wewnątrzszkolny – przeprowadzony zostanie w szkołach
6 lutego 2020 r. między 8:50 a 14:00 (czas trwania około 35 minut)
- Ogłoszenie wyników pierwszego etapu konkursu, poinformowanie laureatów
7 lutego 2020 r.
- Drugi i trzeci etap - Finał Konkursu –w ZS w Oławie dnia 27 lutego 2020 r. początek o godzinie 9:00
- Ogłoszenie wyników konkursu 27 lutego 2020 r.

Komputer w Pigułce 2020

W tegorocznej X edycji konkursu informatycznego, organizowanego w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie, wzięło udział 130 uczniów.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się aż pięciu uczniów naszej szkoły: Grzegorz Borowski, Krzysztof Hager, Bartosz Haszczak, Błażej Górski i Dawid Korkuś.

Podczas rozgrywek należało rozwiązać test związany z budową komputera, urządzeń peryferyjnych oraz elementów niezbędnych do podłączenia do sieci oraz zamontować brakujące podzespoły komputera osobistego, wykonać przewód do podłączenia z siecią Internet i skonfigurować ustawienia komputera.

Ostatecznie:

I miejsce zdobył Paweł Nagalewski z ZS w Jelczu-Laskowicach

II miejsce Grzegorz Borowski z ZS w Oławie

II miejsce Krzysztof Hager z ZS w Oławie

Organizatorami tegorocznej edycji, która odbyła się 27 lutego 2020 w siedzibie naszej szkoły byli: Sylwia Ptak i Agnieszka Jurczak. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Oławie.

Dodał: SylwiaPtak dnia 2020-03-01 22:06:08

Wyniki eliminacji 2020