Panel logowania

Za nami XI edycja Powiatowego Konku

1 kwietnia 2022 roku w murach Naszej Szkoły odbył się etap finałowy, do którego po wcześniejszych eliminacjach trafiły trzy szkoły z powiatu oławskiego.
Interiada
Dla uczestników czekały 3 tury pytań, koła ratunkowe oraz pytania do publiczności. Znajomość która strona Internetowa powstała jako pierwsza, jaki jest limit znaków jednego wpisu na Twitterze lub skąd wzięła się nazwa “SPAM” to przykładowe pytania, na które uczestnicy musieli odpowiedzieć. Niektóre sprawiły dużo trudności, inne mniej. W przypadku, gdy któraś z drużyn miałaby tyle samo punktów, przygotowana została również dogrywka. Nie zapomnieliśmy również o żarcie prima aprilisowym, bo przecież prawidłowa odpowiedź jest nieprawidłową.
Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Miejsce I - PSP im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich – 12 punktów w składzie Hubert Dancewicz, Hubert Maczaj oraz Michał Dorociak, pod opieką Moniki Nocoń.
Interiada
Miejsce II - Gminna Szkoła Podstawowa w Oławie – 11 punktów w składzie Karolina Filuba, Dominik Kozina, Jan Michnik pod opieką Alicji Ring, Wojciecha Furgały oraz Agaty Krajewskiej.
Interiada
Miejsce III - Szkoła Podstawowa nr 1 w Oławie – 7 punktów w składzie Alaksandra Pytlos, Blanka Piotrowska i Karol Kozyra, pod opieką Roberta Piotrowskiego.
Interiada
Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez

Urząd Miasta w Oławie
Starostwo Powiatowe w Oławie
Gminny Zespół Oświaty w Oławie
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie za wsparcie finansowe w przygotowaniu poczęstunku.

Wszystkim uczestnikom, opiekunom i sponsorom dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę.


S.Ptak, E.Szuba, P.Grabowski
Uczniowie klasy 3a4 technikum informatycznego

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2022-04-05 20:48:38

Wyniki eliminacji 2022

Przedstawiamy listę szkół, które zakwalifikowały się do finału XI edycji Interiady:
PSP im Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich
Gminna Szkoła Podstawowa w Oławie
Szkoła Podstawowa nr 1 w Oławie
Finał przeprowadzony będzie 01.04.2022 o godz. 11:00 w siedzibie organizatora - Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2022-03-25 06:32:13

Problemy techniczne

W związku z problemami technicznymi podczas dzisiejszego etapu konkursu nie wyświetliły się odpowiedzi do 2 pytań z HTML.
Uwzględnimy to w wynikach poszczególnych szkół.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2022-03-24 10:59:15

Międzyszkolny etap konkursu 2022

Ta część konkursu odbędzie się 24.03.2022 między godziną 10:00 a 11:00. Czas na rozwiązanie testu to maksymalnie 30 minut.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2022-03-22 08:48:28

INTERIADA 2021

1 czerwca 2021 r. w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie odbył się finał powiatowy X edycji "Interiady" – turnieju wiedzy o Internecie.
finał 2021

Konkurs organizowany jest dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych powiatu oławskiego. Do ostatniego III etapu zakwalifikowały się drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz nr 6 w Oławie oraz drużyna z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące technologii informacyjnych oraz Internetu, jego historii i zasad działania.
Najlepiej wypadli reprezentanci z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie, zdobywając najwięcej punktów i otrzymując zwycięski puchar. Drugie miejsce w turnieju zajęła drużyna z SP nr 6, a trzecie młodzież z SP nr 3 w Oławie.

Burmistrz Oławy Tomasz Frischmann objął to wydarzenie honorowym patronatem. W jego imieniu nagrody wręczył wiceburmistrz Andrzej Mikoda.
Gratulujemy wszystkim finalistom i zwycięzcom tegorocznej, jubileuszowej "Interiady".
Konkurs przygotowali nauczyciele: Sylwia Ptak, Ewa Szuba i Piotr Grabowski wraz z uczniami klasy 2A4 technikum informatycznego.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2021-11-01 19:48:38

Wyniki eliminacji 2021

Przedstawiamy listę szkół, które zakwalifikowały się do finału X edycji Interiady.

Po raz pierwszy w historii naszego konkursu dwie szkoły osiągnęły ten sam wynik punktowy oraz ten sam czas :)
Dziękujemy nauczycielom – opiekunom grup za przeprowadzenie eliminacji do konkursu.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2021-05-14 17:38:41

Dołącz do konkursu

Rejestracja jest już aktywna.
Zarejestruj swoją szkołę wybierając zakładkę "Dołącz".

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2021-05-10 07:42:18

Interiada 2019


5 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie odbył się finał IX edycji Turnieju Wiedzy o Internecie „Interiada”.
Wyniki tegorocznej rywalizacji:

I miejsce SP 3 w Oławie pod opieką Bartosza Rakowieckiego
II miejsce SP w Bystrzycy pod opieką Jacka Ozgi
III miejsce SP 6 w Oławie pod opieką Jacka OzgiNagrody w konkursie ufundowali Starostwo Powiatowe w Oławie, Miasto Oława, Gminny Zespół Oświaty w Oławie i Rada Rodziców ZSP2. Organizatorami byli nauczyciele przedmiotów informatycznych w ZSP2 - Sylwia Ptak, Agnieszka Jurczak i Piotr Grabowski.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2019-05-04 10:43:28

Wyniki eliminacji 2019


Trzy szkoły z najwyższymi wynikami punktowymi zapraszamy na etap finałowy 05 kwietnia 2019 r. do ZSP Nr 2 w Oławie.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2019-03-29 08:48:51

Drużyna z Gminnej SP zwycięzcą


23 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie odbył się finał VIII edycji Turnieju Wiedzy o Internecie „Interiada”. Odbiorcami konkursu była młodzież z klas gimnazjalnych.
Imprezę uroczyście otworzyła Jadwiga Braniewska – dyrektor ZSP 2 w Oławie oraz Tomasz Frishmann – burmistrz miasta Oława.

Rywalizacja była wyjątkowo wyrównana. Zdobywcy najwyższego trofeum uzyskali przewagę nad drugą drużyną dopiero w ostatnim pytaniu dogrywki.
W tym roku najlepszymi drużynami okazały się:
drużyna z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie pod opieką Wojciecha Dziądziak – 1 miejsce

drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach pod opieką Elżbiety Bicz – 2 miejsce

drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy pod opieką Jacka Ozgi – 3 miejsce

Aby zajść do finału rozgrywek i zdobyć w nich zaszczytne miejsca należało wykazać się wiedzą między innymi z zakresu sprzętu i technologii połączenia z siecią internetową, znajomością protokołów sieciowych i domen, umiejętnością tworzenia stron internetowych i wiele więcej. Nie zabrakło także pytań o portale społecznościowe i cyber-choroby. Młodzież liczyła „Ile waży Internet?” i zastanawiała się „Ile osób na świecie posiada tzw. klucz do Internetu?”.
Nagrody w konkursie ufundowali Starostwo Powiatowe w Oławie, Miasto Oława, Gminny Zespół Oświaty w Oławie, Rada Rodziców ZSP2 i firma Moico.
Organizatorami byli nauczyciele przedmiotów informatycznych w ZSP2 - Sylwia Ptak, Agnieszka Jurczak i Piotr Grabowski

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2018-04-30 18:18:20

Wyniki eliminacji 2018

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2018-04-13 10:40:59

Pomyłka

W zaproszeniu do konkursu wkradł się błąd. Test rozwiązują szkoły 12.04.2018 r.
Za błąd bardzo przepraszamy :)

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2018-04-10 11:25:27

Turniej Wiedzy o Internecie 2017


28 marca 2017 r. po raz siódmy nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie przygotowali Powiatowy konkurs dla gimnazjalistów Interiada.
Konkurs przebiegł w formie dwóch etapów: etap on-line, uczniowie rozwiązywali go w szkołach poprzez stronę www oraz etap - finałowy - na żywo "Konfrontacja 3 najlepszych szkół" w siedzibie organizatora ZSP2.

W tegorocznej edycji do ścisłego finału zakwalifikowały się drużyny uczniów ze szkół: Gimnazjum nr 3 w Oławie z 27 punktami , Publicznego Gimnazjum nr 2 w Jelczu Laskowicach z 26 punktami i Gimnazjum nr 1 w Oławie z dorobkiem 25 punktów.

Uczniowie gimnazjów odpowiadali na pytania zamknięte wyświetlane w formie prezentacji. Mieli również możliwość korzystania z kół ratunkowych: pól na pół, pytanie do eksperta i pytanie do publiczności. Każdej z drużyn towarzyszyli kibice, którzy również mieli możliwość uczestniczenia w turnieju, odpowiadając na jedno pytanie dotyczące sprzętu wykorzystywanego do połączenia z Internetem.

Aby wygrać, należało znać informacje dotyczące szeroko pojętego Internetu, m. in.:
Który protokół jest szyfrowany?
Jaka jest nazwa pierwszej przeglądarki internetowej?
Co to jest W3C, Phoenix czy netykieta?
Kto jest twórcą Wikipedii?
Jaki jest limit znaków na Twitterze?

Konkurs prowadzili uczniowie Damian Raginia i Remigiusz Trznadel.

Podczas przerwy uczniowie klas informatycznych zapoznali gimnazjalistów z innowacjami pedagogicznymi dla technikum informatycznego oraz zaprezentowali stworzone przez siebie roboty i gry. Zaproszeni goście, młodsi koledzy i koleżanki mogli zobaczyć pojazdy jeżdżące za światłem, po linii czy też omijające przeszkody. Nie zabrakło również mechanicznej ręki. Równie ciekawe okazały się modyfikacje wprowadzane w grach komputerowych.
Można było także skorzystać z przygotowanego poczęstunku.


Ostateczne wyniki rywalizacji:
1 miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Jelczu Laskowicach pod opieką Elżbiety Bicz,
2 miejsce - Gimnazjum nr 3 w Oławie pod opieką Jerzego Curyka,
3 miejsce - Gimnazjum nr 1 w Oławie pod opieką Jacka Ozgi.

Miło było nam gościć kibiców Interiady: Zastępcę Burmistrza - Andrzeja Mikodę, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia – Małgorzatę Łagowską, Dyrektora GZO - Stanisława Górkę, pomysłodawcę Interiady - Krzysztofa Kurylaka oraz Wicedyrektora ZSP Nr 2 – Annę Korczak.

Patronami tegorocznej edycji konkursu było Starostwo Powiatowe w Oławie, Urząd Miejski w Oławie i Gminny Zespół Oświaty w Oławie.

Konkurs przygotowali nauczyciele Sylwia Ptak i Ewa Szuba oraz uczniowie klasy trzeciej technikum informatycznego: Patryk Bugajny, Remigiusz Trznadel, Damian Raginia, Jakub Bigielmajer i Patryk Janiszewski.

Dodał: Turniej Wiedzy o Internecie - Interiada 2017 dnia 2017-04-03 06:10:12

Wyniki eliminacji 2017Szkoły z najwyższymi wynikami punktowymi zapraszamy na etap finałowy 28 marca 2017 r. do ZSP Nr 2 w Oławie.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2017-03-21 12:47:27

Interiada po raz szósty


01 kwietnia odbył sie finał VI Powiatowego Turnieju Wiedzy o Internecie dla gimnazjalistów "Interiada". Do ścisłego finału zakwalifikowały się drużyny uczniów ze szkół: Publicznego Gimnazjum nr 2 w Jelczu Laskowicach z 27 punktami, Gimnazjum nr 1 w Oławie z 26 punktami i Zespół Szkół w Wierzbnie z dorobkiem 23 punktów.

Tegoroczny finał był wyjątkowy z uwagi na dzień, w którym się odbywał. Nie zabrakło dowcipów i żartów z okazji Prima aprilis.

Swoją obecnością zaszczycili nas zagorzali kibice Interiady: Dyrektor GZO - Stanisław Górka, Zastępca Burmistrza - Andrzej Mikoda, pomysłodawca Interiady - Krzysztof Kurylak i Wicedyrektor ZSP Nr 2 - Dorota Tyczyńska.Konkurs prowadzili uczniowie klasy pierwszej technikum informatycznego Damian Raginia i Remigiusz Trznadel.

W przerwie można było zapoznać się z innowacjami pedagogicznymi dla technikum informatycznego oraz skorzystać z przygotowanego poczęstunku.


Ostateczne wyniki rywalizacji:
1 miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Jelczu Laskowicach pod opieką Pani Elżbiety Bicz,
2 miejsce - Zespół Szkół w Wierzbnie pod opieką Pani Marty Kozioł,
3 miejsce - Gimnazjum nr 1 w Oławie pod opieką Iwony Kochutek.

Patronami tegorocznej edycji konkursu było Starostwo Powiatowe w Oławie, Urząd Miejski w Oławie i Gminny Zespół Oświaty w Oławie.

Konkurs przygotowali uczniowie klasy drugiej technikum informatycznego: Patryk Bugajny, Remigiusz Trznadel, Damian Raginia, Jakub Bigielmajer i Patryk Janiszewski wraz z wychowawczynią Sylwią Ptak.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2016-04-04 12:29:23

Wyniki eliminacji 2016


Gratulujemy trzem najlepszym drużynom, którym udało się zakwalifikować do finałowego etapu konkursu.
Zapraszamy do ZSP Nr 2 dnia 1 kwietnia 2016r.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2016-03-23 16:29:06

Uwaga! Zmiana

Wyniki eliminacji zostaną opublikowane w środę 23.03.2016 r.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2016-03-17 22:34:14

Finał 2015

Już po raz piąty w dniu 20.03.2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie odbył się finał Powiatowego Konkursu dla gimnazjalistów – Turniej Wiedzy o Internecie „Interiada”.
Do finału awansowały trzy szkoły, które uzyskały najlepsze wyniki w eliminacjach:
Gimnazjum nr 2 w Oławie
Zespół Szkół w Bystrzycy
Gimnazjum nr 1 w OławieKonkurs prowadzili uczniowie klasy pierwszej technikum informatycznego Damian Raginia i Beniamin Guras.


Gimnazjaliści odpowiadali na pytania zamknięte wyświetlane w formie prezentacji. Mieli również możliwość korzystania z kół ratunkowych: pól na pół, pytanie do eksperta i pytanie do publiczności. Każdej z drużyn towarzyszyli kibice, którzy również mieli możliwość uczestniczenia w turnieju, odpowiadając na jedno pytanie dotyczące sprzętu niezbędnego do połączenia z Internetem.
Po trzeciej rundzie rywalizacji wygrywał Zespół Szkół w Bystrzycy, natomiast między Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 rozegrała się dogrywka.
Ostateczne wyniki rywalizacji:
Zespół Szkół w Bystrzycy:
Gimnazjum nr 1 w Oławie:
Gimnazjum nr 2 w Oławie:
W oczekiwaniu na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zaproszono gości na pokaz robotów przygotowany przez firmę Edu-Point oraz poczęstunek.


Sponsorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Oławie, Gminny Zespół Oświaty w Oławie, Radę Rodziców ZSP nr 2 w Oławie oraz Studio Reklamy Wena.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2015-03-25 05:24:00

Wyniki eliminacji

Tegoroczne wyniki eliminacji są bardzo wysokie i wyrównane.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy najlepsze trzy szkoły na finał do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie, który odbędzie się 20 marca 2015r. o godz. 11:00.

Dodał: SylwiaPtak dnia 2015-03-13 18:51:19

Rejestracja

Rejestracja do V edycji konkursu informatycznego "Interiada" rozpoczęta!

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2015-03-03 08:42:58

Finał 2014

W dniu 28.03.2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie odbył się po raz czwarty finał Powiatowego Konkursu dla gimnazjalistów – Turniej Wiedzy o Internecie „Interiada”.
Do finału awansowały trzy szkoły, które uzyskały najlepsze wyniki w eliminacjach:
Gimnazjum nr 1 w Oławie
Gimnazjum nr 2 w Oławie
Gimnazjum nr 3 w Oławie

W finale uczestniczyły 3 osobowe drużyny reprezentujące każdą ze szkół. Uczniowie odpowiadali na pytania zamknięte wyświetlane w formie prezentacji. Ponadto istniała możliwość korzystania z kół ratunkowych: pól na pół, pytanie do eksperta i pytanie do publiczności.

Każdej z drużyn towarzyszyli kibice, którzy również mieli możliwość uczestniczenia w turnieju, odpowiadając na jedno pytanie dotyczące sprzętu niezbędnego do połączenia z Internetem.

W tym roku rywalizacja była bardzo wyrównana i po zasadniczej turze konkursu musiała zostać rozegrana dorgrywka.W finale najlepsza okazała się drużyna Gimnazjum nr 3 w Oławie, która wyprzedziła drużynę Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum nr 1 po emocjonującej dogrywce.

Oto ostateczne wyniki rywalizacji:
I miejsce Gimnazjum nr 3
II miejsce Gimnazjum nr 2
III miejsce Gimnazjum nr 1


Drużyny wystąpiły w składzie:

Gimnazjum nr 3 – Damian Ragina, Paweł Sochacki, Michał Trojanowski, opiekun Jerzy Curyk

Gimnazjum nr 2 – Marek Słowiński, Bartek Gulla, Bartek Basiura, opiekun Halina Jewczuk

Gimnazjum nr 1 – Bartosz Szyler, Mikołaj Żydowski, Filip Zagórny, opiekun Iwona Kochutek

Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez: Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Oławie, Gmina Oława, Radę Rodziców ZSP nr 2 w Oławie oraz firmę G Data Software Sp. z o.o.

Starostwo Powiatowe ufundowało – 3 dyski zewnętrzne ADATA 500 GB

Urząd Miejski w Oławie i Gmina Oława – słuchawki Skullcandy UPROCK- 6 szt.

Rada Rodziców ZSP nr 2 w Oławie ufundowała puchary.

G Data Software Sp. z o.o. przekazała między innymi:

Torby G Data z logo, G Data MobileSecurity 2 1 DEV 90 DNI (25 sztuk), G Data AntiVirus 2014 BOX 1PC 1 ROK (9 sztuk), Notatnik G Data (10 sztuk), Kubek G Data (10 sztuk), Kalendarz biurkowy G Data - edycja 2014 ( 25 sztuk)

Organizatorzy dziękują wszystkim fundatorom za pomoc w organizacji konkursu i uatrakcyjnienie go poprzez przekazanie środków i nagród.

Opracował: Krzysztof Kurylak

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2014-04-13 19:23:29

Wyniki eliminacji 2014

Zarejestrowane Szkoły - Tabela Wyników

LP. Nazwa Szkoły Czas Punkty
1. Gimnazjum nr 1, 22 min. 10 sec., 26 pkt
2. Gimnazjum nr 2, 15 min. 47 sec., 25 pkt
3. Gimnazjum nr 3, 22 min. 9 sec., 22 pkt

4. ZS w Bystrzycy, 18 min. 57 sec., 20 pkt
5. PG nr 2, 21 min. 49 sec., 20 pkt
6. ZS Domaniów, 16 min. 37 sec., 18 pkt

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2014-03-18 07:45:46

Rejestracja otwarta!

Prosimy rejestrować drużyny wybierając z menu zakładkę Dodaj.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2014-03-06 15:24:45

Pierwszy etap konkursu 2013

Poniżej przedstawiamy wyniki tego etapu konkursu, jednocześnie przypominamy, że do drugiego etapu dostają się 3 drużyny z największą liczbą punktów.


Zarejestrowane Szkoły - Tabela Wyników

LP. Nazwa Szkoły Czas Punkty


1. Gimnazjum nr 1 26 min. 8 sec., 27 pkt.


2. Gimnazjum nr 3 w Oławie 26 min. 19 sec., 26 pkt.


3. Gimnazjum nr 2 w Oławie 29 min. 54 sec., 26 pkt.4. PG nr 2 Jelcz-Laskowice 13 min. 10 sec., 25 pkt.


5. Adama Mickiewicza w Wierzbnie 29 min. 46 sec., 25 pkt.


6. Gimnazjum w ZS w Domaniowie 18 min. 21 sec., 20 pkt.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2013-03-15 11:35:29

Opis konkursu

Konkurs popularyzuje wiedzę o Internecie i odbywa się w trzech etapach:
I etap - Eliminiacje szkolne do 08.03.2013 r.
Ma na celu wyłonienie najlepszych zawodników reprezentujących szkołę – przeprowadzają je nauczyciele informatyki według własnego uznania w ustalonej przez siebie formie. Musi zostać wyłoniony 3 osobowy zespół, który weźmie udział
w eliminacjach on-line.
II etap - Eliminiacje międzygimnazjalne - 15.03.2013 r.
Polega na rozwiązywaniu testu on-line przez Internet. Uczestniczą w nim 3 osobowe zespoły reprezentujące swoje szkoły po jednym zespole z każdej szkoły. Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować szkołę na stronie http://www.zsp2olawa.edu.pl/interiada/
do dnia 11.03.2013 r. ,a następnie otworzyć aplikację z testem w dniu 15.03.2012 r. między 11:00, a 11:15 i odpowiedzieć na pytania. W rozwiązywaniu testu uczestniczy jedna 3 osobowa drużyna reprezentująca szkołę i rozwiązująca jeden test. Podczas rozwiązywania testu można korzystać z Internetu.
O ostatecznym wyniku decyduje ilość punktów i czas wykonania testu. Wyniki pojawią się na stronie konkursu w ciągu 24 godzin. Trzy najlepsze drużyny wezmą udział w finale.
III etap - Finał powiatowy – 22.03. 2013 r.

Przeprowadzony będzie w siedzibie organizatora - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Zjednoczonej Europy w Oławie w dniu 22.03.2013 r.
o godz. 1100.
Każde gimnazjum jest reprezentowane przez 3 osobową reprezentację, której towarzyszy 5 osobowa grupa kibiców w tym jeden ekspert oraz jako opiekun grupy nauczyciel informatyki.
Udział kibiców jest elementem gry, każde gimnazjum za przybycie z grupą kibiców
otrzymuje 1 pkt.
Zespoły trzyosobowe odpowiadają na pytania testowe zamknięte podobnie jak w grze „Milionerzy”
Wszystkie pytania mają tę samą wagę. Za poprawną odpowiedź drużyna otrzymuje 1 punkt, brak odpowiedzi - 0 punktów.
W grze można korzystać z następujących kół ratunkowych:
a. pytanie do eksperta, którym jest jeden z kibiców danej drużyny (wcześniej wybrany),
b. pytanie do publiczności – można bezpośrednio szukać odpowiedzi u swoich kibiców zwracając się do nich o pomoc,
c. pół na pół, czyli odrzucenie dwóch złych odpowiedzi z czterech,
Każde wymienione koło ratunkowe może być wykorzystane tylko jeden raz podczas zawodów.
W razie remisu będzie przeprowadzona dogrywka, w której odpada ten zespół, który pierwszy nie udzieli odpowiedzi na pytanie lub jego odpowiedź będzie trwała dłużej.
W dogrywce będzie wyłoniony zwycięzca po pierwszym rozstrzygającym pytaniu
W skład Jury wchodzą nauczyciele informatyki ze szkół biorących udział w finale oraz przedstawiciele organizatora.
Uczestnicy konkursu powinni wykazać się znajomością zagadnień, o Internecie, które wykraczają poza podstawę programową.
Orientacyjny zakres tematyki:
1. Internet w ujęciu historycznym
2. Znajomość pojęć: adres IP, DNS, domena, serwer, router, protokoły sieciowe, FTP, Telnet, IRC, grupa dyskusyjna, czat, wideokonferencja,
3. Co jest potrzebne do podłączenia? Rodzaje dostępu do Internetu. Kto zarządza Internetem?
4. Przeglądarki i wyszukiwarki internetowe, Zasada działania poczty elektronicznej
5. Kategorie domen, domeny krajowe i funkcjonalne
6. Statystyka domen w Polsce, adresy pocztowe.
7. Udostępnianie witryny w Internecie
8. Bezpieczeństwo w sieci, Internet a prawo.
9. E – usługi, e-praca, e-nauka, e-aukcje, e-zakupy, e-banki itp.

Wyżej wymieniona tematyka wskazuje na możliwe zagadnienia do poruszenia i ma charakter orientacyjny.
Mamy nadzieje, że nasza propozycja stanowi cenne rozszerzenie i urozmaicenie programu zajęć szkolnych oraz realizację rzymskiej zasady: „Bawiąc, uczyć”.
Pragniemy, aby najzdolniejsi oławscy gimnazjaliści mogli poszerzyć swoją wiedzę o Internecie, którą na pewno wykorzystają w dalszej edukacji szkolnej i w życiu.
Życzymy wiele satysfakcji z możliwości rywalizacji i doskonalenia wiedzy o Internecie.
Z wyrazami szacunku
Organizatorzy Konkursu:
Koordynatorzy – nauczyciele informatyki – Krzysztof Kurylak i Sylwia Ptak
Uczniowie Technikum Informatycznego

Dodał: Admin dnia 2013-02-11 23:34:16

II Konkurs „Interiada” – wyniki

W dniu 2.04. 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie odbył się finał Powiatowego Konkursu dla gimnazjalistów – Turniej Wiedzy o Internecie „Interiada”.
Była to już druga edycja tego konkursu. Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów informatyczny Krzysztof Kurylak i Sylwia Ptak oraz uczniowie Technikum Informatycznego.
W finale uczestniczyły 3 osobowe drużyny reprezentujące każdą ze szkół. Uczniowie odpowiadali na pytania zamknięte wyświetlane w formie prezentacji. Ponadto istniała możliwość korzystania z kół ratunkowych: pól na pół, pytanie do eksperta i pytanie do publiczności. Każdej z drużyn towarzyszyli kibice, którzy również mieli możliwość uczestniczenia w turnieju odpowiadając na jedno pytanie. Rywalizacja była bardzo wyrównana i emocjonująca. Ostateczne rozstrzygnięcie zapadło w dogrywce między Gimnazjum nr 3, a Publicznym Gimnazjum nr 2 w Jelczu-Laskowicach. Oto końcowy wynik finałowej rozgrywki:
I miejsce Publiczne Gimnazjum nr 2 w Jelczu – Laskowicach z wynikiem 14 punktów w składzie:
1. Michał Kmiecik
2. Dawid Kowalik
3. Andrzej Kołacz
Opiekun: Elżbieta Bicz

II miejsce Gimnazjum nr 3 w Oławie z wynikiem 13 punktów, w składzie:
1. Rafał Sawicki
2. Jan Rataj
3. Paweł Zawiślak
Opiekun: Jerzy Curyk

III miejsce Gimnazjum nr 1 w Oławie z wynikiem 11 punktów, w składzie:
1. Paweł Narolski
2. Adam Broszkiewicz
3. Jakub Gogola
Opiekun: Anna Stefańska

Dodał: Admin dnia 2012-04-15 20:23:14

Wyniki Konkursu

3 najlepsze szkoły przechodzą do następnego etapu!Dodał: Admin dnia 2012-03-26 12:34:08

Rejestracja otwarta!

Aby zarejestrować drużynę, wejdź w zakładkę Dołącz i wypełnij formularz.
W polu Login prosimy o wpisanie nazwy drużyny.
W polu e-mail o podanie adresu opiekuna drużyny - nauczyciela.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2012-03-20 20:49:07

Nagrody, nagrody, nagrody...


Wartości konkursu

  • Interiada udowadnia, że inwestycja w wiedzę się opłaca.
  • Uczestnictwo w Interiada to wiele satysfakcji, możliwość zdobycia nowych doświadczeń oraz doskonalenia wiedzy w obszarze Internetu i nowych technologii.
  • Olimpiada uczy pracy zespołowej, współpracy z zespołem i reguł integracji.
  • Doskonali techniki radzenia sobie ze stresem i panowania nad emocjami.
  • Uczniowie przełamują bariery: wiekowe, mentalne, intelektualne i sprawnościowe.

Nagrody

W pierwszej edycji Interiada 2011 nie może zabraknąć superatrakcyjnych nagród!
Do zdobycia są zatem: pendrive 8 GB, pendrive 4 GB, gadżety, dyplomy i wiele innych.
Tym najlepszym może być każdy, kto umie szybko i sprawnie radzić sobie z komputerem podłączonym do sieci, potrafi pracować zespołowo i nie boi się wyzwań stawianych przez współczesne technologie. Mamy nadzieję, że udowodnicie to podczas kolejnych etapów Olimpiady i wykażecie się? kosmiczną wprost inteligencją i umiejętnościami.


Dodał: Piotrek dnia 2011-03-31 00:28:28