Interiada

Panel logowania

Idea Interiady

Interiada - początkowo międzyszkolny, potem powiatowy konkurs informatyczny przeznaczony dla młodzieży szkół gimnazjalnych. Turniej jest organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Zjednoczonej Europy w Oławie pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego. Jego pomysłodawcą jest nauczyciel przedmiotów informatycznych Krzysztof Kurylak oraz uczniowie technikum informatycznego.
Konkurs przebiega w formie dwóch następujących etapów:

1. etap on-line, uczniowie rozwiązuja go w szkołach poprzez stronę www
2. etap - finałowy - na żywo "Konfrontacja 3 najlepszych szkół" w ZSP2.

Uczniowie rozwiązują zadania i odpowiadają na pytania dotyczące technologii informacyjnych oraz Internetu, jego historii i zasad działania.

Terminarz VIII edycji konkursu:

I etap - Eliminacje szkolne do 10.04.2018 r.

II etap - Eliminacje międzygimnazjalne - 12.04.2018 r.

III etap - Finał powiatowy – 23.04.2018 r.

Drużyna z Gminnej SP zwycięzcą

23 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie odbył się finał VIII edycji Turnieju Wiedzy o Internecie „Interiada”. Odbiorcami konkursu była młodzież z klas gimnazjalnych.
Imprezę uroczyście otworzyła Jadwiga Braniewska – dyrektor ZSP 2 w Oławie oraz Tomasz Frishmann – burmistrz miasta Oława.

Rywalizacja była wyjątkowo wyrównana. Zdobywcy najwyższego trofeum uzyskali przewagę nad drugą drużyną dopiero w ostatnim pytaniu dogrywki.
W tym roku najlepszymi drużynami okazały się:
drużyna z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie pod opieką Wojciecha Dziądziak – 1 miejsce

drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach pod opieką Elżbiety Bicz – 2 miejsce

drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy pod opieką Jacka Ozgi – 3 miejsce

Aby zajść do finału rozgrywek i zdobyć w nich zaszczytne miejsca należało wykazać się wiedzą między innymi z zakresu sprzętu i technologii połączenia z siecią internetową, znajomością protokołów sieciowych i domen, umiejętnością tworzenia stron internetowych i wiele więcej. Nie zabrakło także pytań o portale społecznościowe i cyber-choroby. Młodzież liczyła „Ile waży Internet?” i zastanawiała się „Ile osób na świecie posiada tzw. klucz do Internetu?”.
Nagrody w konkursie ufundowali Starostwo Powiatowe w Oławie, Miasto Oława, Gminny Zespół Oświaty w Oławie, Rada Rodziców ZSP2 i firma Moico.
Organizatorami byli nauczyciele przedmiotów informatycznych w ZSP2 - Sylwia Ptak, Agnieszka Jurczak i Piotr Grabowski

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2018-04-30 18:18:20

Wyniki eliminacji 2018