Interiada

Panel logowania

Idea Interiady

Interiada - początkowo międzyszkolny, potem powiatowy konkurs informatyczny przeznaczony dla młodzieży szkół gimnazjalnych. Turniej jest organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Zjednoczonej Europy w Oławie pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego. Jego pomysłodawcą jest nauczyciel przedmiotów informatycznych Krzysztof Kurylak oraz uczniowie technikum informatycznego.
Konkurs przebiega w formie dwóch następujących etapów:

1. etap on-line, uczniowie rozwiązuja go w szkołach poprzez stronę www
2. etap - finałowy - na żywo "Konfrontacja 3 najlepszych szkół" w ZSP2.

Uczniowie rozwiązują zadania i odpowiadają na pytania dotyczące technologii informacyjnych oraz Internetu, jego historii i zasad działania.

Terminarz VII edycji konkursu:

I etap - Eliminacje szkolne do 20.03.2017 r.

II etap - Eliminacje międzygimnazjalne - 21.03.2017 r.

III etap - Finał powiatowy – 28.03.2017 r.

Turniej Wiedzy o Internecie 2017

28 marca 2017 r. po raz siódmy nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie przygotowali Powiatowy konkurs dla gimnazjalistów Interiada.
Konkurs przebiegł w formie dwóch etapów: etap on-line, uczniowie rozwiązywali go w szkołach poprzez stronę www oraz etap - finałowy - na żywo "Konfrontacja 3 najlepszych szkół" w siedzibie organizatora ZSP2.

W tegorocznej edycji do ścisłego finału zakwalifikowały się drużyny uczniów ze szkół: Gimnazjum nr 3 w Oławie z 27 punktami , Publicznego Gimnazjum nr 2 w Jelczu Laskowicach z 26 punktami i Gimnazjum nr 1 w Oławie z dorobkiem 25 punktów.

Uczniowie gimnazjów odpowiadali na pytania zamknięte wyświetlane w formie prezentacji. Mieli również możliwość korzystania z kół ratunkowych: pól na pół, pytanie do eksperta i pytanie do publiczności. Każdej z drużyn towarzyszyli kibice, którzy również mieli możliwość uczestniczenia w turnieju, odpowiadając na jedno pytanie dotyczące sprzętu wykorzystywanego do połączenia z Internetem.

Aby wygrać, należało znać informacje dotyczące szeroko pojętego Internetu, m. in.:
Który protokół jest szyfrowany?
Jaka jest nazwa pierwszej przeglądarki internetowej?
Co to jest W3C, Phoenix czy netykieta?
Kto jest twórcą Wikipedii?
Jaki jest limit znaków na Twitterze?

Konkurs prowadzili uczniowie Damian Raginia i Remigiusz Trznadel.

Podczas przerwy uczniowie klas informatycznych zapoznali gimnazjalistów z innowacjami pedagogicznymi dla technikum informatycznego oraz zaprezentowali stworzone przez siebie roboty i gry. Zaproszeni goście, młodsi koledzy i koleżanki mogli zobaczyć pojazdy jeżdżące za światłem, po linii czy też omijające przeszkody. Nie zabrakło również mechanicznej ręki. Równie ciekawe okazały się modyfikacje wprowadzane w grach komputerowych.
Można było także skorzystać z przygotowanego poczęstunku.

Ostateczne wyniki rywalizacji:
1 miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Jelczu Laskowicach pod opieką Elżbiety Bicz,
2 miejsce - Gimnazjum nr 3 w Oławie pod opieką Jerzego Curyka,
3 miejsce - Gimnazjum nr 1 w Oławie pod opieką Jacka Ozgi.

Miło było nam gościć kibiców Interiady: Zastępcę Burmistrza - Andrzeja Mikodę, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia – Małgorzatę Łagowską, Dyrektora GZO - Stanisława Górkę, pomysłodawcę Interiady - Krzysztofa Kurylaka oraz Wicedyrektora ZSP Nr 2 – Annę Korczak.

Patronami tegorocznej edycji konkursu było Starostwo Powiatowe w Oławie, Urząd Miejski w Oławie i Gminny Zespół Oświaty w Oławie.

Konkurs przygotowali nauczyciele Sylwia Ptak i Ewa Szuba oraz uczniowie klasy trzeciej technikum informatycznego: Patryk Bugajny, Remigiusz Trznadel, Damian Raginia, Jakub Bigielmajer i Patryk Janiszewski.

Dodał: Turniej Wiedzy o Internecie - Interiada 2017 dnia 2017-04-03 06:10:12

Wyniki eliminacji 2017

Szkoły z najwyższymi wynikami punktowymi zapraszamy na etap finałowy 28 marca 2017 r. do ZSP Nr 2 w Oławie.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2017-03-21 12:47:27