Panel logowania

Idea Interiady

Interiada - początkowo międzyszkolny, potem powiatowy konkurs informatyczny przeznaczony dla młodzieży szkół gimnazjalnych oraz w roku bieżącym, uczniów siódmych i ósmych klas szkoły podstawowej. Turniej jest organizowany przez Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego. Jego pomysłodawcą jest nauczyciel przedmiotów informatycznych Krzysztof Kurylak oraz uczniowie technikum informatycznego.
Konkurs przebiega w formie dwóch następujących etapów:

1. etap on-line, uczniowie rozwiązuja go w szkołach poprzez stronę www
2. etap - finałowy - na żywo "Konfrontacja 3 najlepszych szkół" w ZS.

Uczniowie rozwiązują zadania i odpowiadają na pytania dotyczące technologii informacyjnych oraz Internetu, jego historii i zasad działania.

Terminarz XII edycji konkursu:

I etap - Eliminacje szkolne do 27.03.2023 r.

II etap - Eliminacje międzyszkolne - 29.03.2023 r.

III etap - Finał powiatowy – 05.04.2024 r.


XII edycja konkursu

5 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie odbył się finał powiatowy XII edycji konkursu "Interiada" – turnieju wiedzy o Internecie.
wspolne

Konkurs przebiegł w formie dwóch etapów: etap on-line, uczniowie ósmych klas szkół podstawowych powiatu oławskiego rozwiązywali go w szkołach poprzez stronę www oraz etap - finałowy - na żywo "Konfrontacja 3 najlepszych szkół" w siedzibie organizatora.

Do ostatniego etapu zakwalifikowały się drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Oławie, PSP im Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich oraz drużyna z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie. Wszystkich uczestników oraz zaproszonych gości przywitała Pani Wicedyrektor Dorota Tyczyńska.
dyrektor
Podczas turnieju uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą dotyczącą Internetu, m. in. Internet w ujęciu historycznym, Bezpieczeństwo w sieci, Internet a prawo, Rodzaje dostępu do Internetu, urządzenia, Kategorie domen, E – usługi, Nowinki ze świata.

Tegoroczna rywalizacja była wyjątkowo wyrówna, nie obeszło się bez przeprowadzenia dogrywki.

Ostatecznie najlepiej wypadli reprezentanci z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie, zdobywając najwięcej punktów i otrzymując zwycięski puchar. Drugie miejsce w turnieju zajęła drużyna z SP nr 1 w Oławie, a trzecie młodzież z PSP w Minkowicach Oławskich.

miejsce1

miejsce2

miejsce3

Patronami tegorocznej edycji konkursu było Starostwo Powiatowe w Oławie, Urząd Miejski w Oławie i Gminny Zespół Oświaty w Oławie.
Dziękujemy Radzie Rodziców w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie za wsparcie finansowe w przygotowaniu poczęstunku.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Konkurs przygotowali nauczyciele: Sylwia Ptak, Ewa Szuba i Piotr Grabowski oraz uczniowie klasy 4A4 technikum informatycznego: Krzysztof Hager, Rafał Wochna, Michał Straszyński i Hubert Micorek.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2023-04-07 11:29:27

Wyniki eliminacji 2023

Przedstawiamy listę szkół, które zakwalifikowały się do finału XII edycji Interiady:
Szkoła Podstawowa nr 1 w Oławie - 28 pkt
PSP im Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich - 27 pkt
Gminna Szkoła Podstawowa w Oławie - 23 pkt
Finał przeprowadzony będzie 05.04.2023 o godz. 11:00 w siedzibie organizatora - Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2023-03-29 11:53:27