Panel logowania

Idea Interiady

Interiada - początkowo międzyszkolny, potem powiatowy konkurs informatyczny przeznaczony dla młodzieży szkół gimnazjalnych oraz w roku bieżącym, uczniów siódmych i ósmych klas szkoły podstawowej. Turniej jest organizowany przez Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego. Jego pomysłodawcą jest nauczyciel przedmiotów informatycznych Krzysztof Kurylak oraz uczniowie technikum informatycznego.
Konkurs przebiega w formie dwóch następujących etapów:

1. etap on-line, uczniowie rozwiązuja go w szkołach poprzez stronę www
2. etap - finałowy - na żywo "Konfrontacja 3 najlepszych szkół" w ZS.

Uczniowie rozwiązują zadania i odpowiadają na pytania dotyczące technologii informacyjnych oraz Internetu, jego historii i zasad działania.

Terminarz XI edycji konkursu:

I etap - Eliminacje szkolne do 21.03.2022 r.

II etap - Eliminacje międzyszkolne - 24.03.2022 r.

III etap - Finał powiatowy – 01.04.2022 r.

Za nami XI edycja Powiatowego Konku

1 kwietnia 2022 roku w murach Naszej Szkoły odbył się etap finałowy, do którego po wcześniejszych eliminacjach trafiły trzy szkoły z powiatu oławskiego.
Interiada
Dla uczestników czekały 3 tury pytań, koła ratunkowe oraz pytania do publiczności. Znajomość która strona Internetowa powstała jako pierwsza, jaki jest limit znaków jednego wpisu na Twitterze lub skąd wzięła się nazwa “SPAM” to przykładowe pytania, na które uczestnicy musieli odpowiedzieć. Niektóre sprawiły dużo trudności, inne mniej. W przypadku, gdy któraś z drużyn miałaby tyle samo punktów, przygotowana została również dogrywka. Nie zapomnieliśmy również o żarcie prima aprilisowym, bo przecież prawidłowa odpowiedź jest nieprawidłową.
Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Miejsce I - PSP im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich – 12 punktów w składzie Hubert Dancewicz, Hubert Maczaj oraz Michał Dorociak, pod opieką Moniki Nocoń.
Interiada
Miejsce II - Gminna Szkoła Podstawowa w Oławie – 11 punktów w składzie Karolina Filuba, Dominik Kozina, Jan Michnik pod opieką Alicji Ring, Wojciecha Furgały oraz Agaty Krajewskiej.
Interiada
Miejsce III - Szkoła Podstawowa nr 1 w Oławie – 7 punktów w składzie Alaksandra Pytlos, Blanka Piotrowska i Karol Kozyra, pod opieką Roberta Piotrowskiego.
Interiada
Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez

Urząd Miasta w Oławie
Starostwo Powiatowe w Oławie
Gminny Zespół Oświaty w Oławie
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie za wsparcie finansowe w przygotowaniu poczęstunku.

Wszystkim uczestnikom, opiekunom i sponsorom dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę.

S.Ptak, E.Szuba, P.Grabowski
Uczniowie klasy 3a4 technikum informatycznego

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2022-04-05 20:48:38

Wyniki eliminacji 2022

Przedstawiamy listę szkół, które zakwalifikowały się do finału XI edycji Interiady:
PSP im Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich
Gminna Szkoła Podstawowa w Oławie
Szkoła Podstawowa nr 1 w Oławie
Finał przeprowadzony będzie 01.04.2022 o godz. 11:00 w siedzibie organizatora - Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie.

Dodał: Sylwia Ptak dnia 2022-03-25 06:32:13