^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Home

Tydzień Przedsiębiorczości w ZS w Oławie

Dirks

W dniach 18-24 listopada 2019 r. w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, był realizowany program Otwarta Firma. To największe na świecie wydarzenie promujące przedsiębiorczość. Uczestnictwo w programie polega na współpracy szkoły z przedsiębiorstwami, bankami, instytucjami. Ideą programu jest wspieranie przedsiębiorczych postaw i inicjatyw młodzieży przez stworzenie możliwości bezpośrednich kontaktów z potencjalnymi pracodawcami na rynku lokalnym.

                W ramach programu podjęliśmy różne działania. W dniu 18.11.2019 r. gościliśmy pana Krzysztofa Betkera reprezentującego Electrolux Poland Sp. z o. o., który przedstawił prezentację na temat „Rozwój Dostawcy”. Podczas wykładu dowiedzieliśmy się jak firma zmienia relacje z dostawcami poprzez systematyczny ich rozwój w obszarze jakości, kosztów, dostaw oraz produktywności.Prezentowane były przykłady współpracy projektowej dynamicznego rozwoju i poprawy konkurencyjności 3 dostawców z rynku lokalnego: Rosa Europe, EPP, Italmetal.Słuchaczami wykładu były klasy 2C,3C, 2DH.

ZUS              

19.11.2019 r. odbyły się lekcje z ZUS-em. Pani Monika Diakowska reprezentująca ZUS Inspektorat w Oławie, w ramach wykładu „Własna Firma” przedstawiała obowiązki przedsiębiorcy wobec ZUS-u. Uczestnikiem spotkania była klasa 1C4. W tym samym dniu odbyły się także spotkania klas branżowych 2BZ, 1DZ, 2AZ z Panią T. Karkowską reprezentująca firmę Dirks Polska Sp. z o.o. z Wojkowic, która opowiadała o obszarach działania firmy świadczącej kompleksowe usługi dotyczące rozwiązań w zakresie inżynierii i logistyki produkcji, logistyki oraz organizacji sieci dystrybucji. Międzynarodowa grupa inżynieryjno-logistyczna świadczy usługi dla firm z branży zoologicznej, a także modowej. 

WENA

               W dniu 20.11.2019 r. klasa 2B gościła w Studio Reklamy WENA. Podczas wycieczki, Pani Magdalena Tyszecka oprowadziła młodzież po dziale graficznym, marketingu oraz produkcji reklamy. Zobaczyliśmy w jaki sposób powstają różne nośniki reklamy (wizytówki, nadruki, banery reklamowe itp.)

Credit Agricole

Credit Agricole 1              

Dnia 21. 11.2019 r. we współpracy z Credit Agricole Bank Polska S.A. odbył się cykl spotkań poświęcony bankowości. Podczas lekcji Pani Dyrektor Placówki Bankowej w Oławie Barbara Zadeberny mówiła o produktach bankowych takich jak konta, lokaty, kredyty, karty. Był również quiz z nagrodami. Wszyscy uczniowie biorący udział w zabawie osiągnęli wysokie wyniki i otrzymali nagrody ufundowane przez Credit Agricole Bank Polska S.A. W spotkaniach uczestniczyły klasy 1C4, 2A, 2B, 2D.

Electrolux-Rose Europe

 

            W dniu 22.11.2019 r. klasa 2D miała możliwość odbycia wizyty w firmie Rose Europe Poland Sp. z o.o. Panowie Krzysztof Betker i Piotr Juranty oprowadzili uczniów po zakładzie produkcyjnym, prezentując profil firmy, charakterystykę produkcji oraz poszczególne procesy. Ponadto w bardzo ciekawy sposób przedstawili współpracę między firmami Electrolux i Rose Europe w zakresie dostaw i jakości.

Dirks1

               Organizatorzy programu Otwarta Firma w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy składają serdeczne podziękowania dla konsultantów i firm biorących udział spotkaniach w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Elżbieta Wilgosz, Krystyna Kołodziej

SREBRNA SZKOŁA

Współpraca

Projekty

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information